Hakkımızda

Enka İmalat Sac Parça ve Kalıp San. Tic. A.Ş.; 1987 yılında kurulmuş olup; sac aksamlı üretim, civata ve hırdavat sektöründe devam eden faaliyetlerinin yanı sıra gıda sektöründe çekirdek kahve imalatı, kahve makineleri ve otomasyon makine satışlarını sürdürmektedir. Faaliyet alanları kapsamındaki konularla ilgili belirlenmiş Avrupa ve Dünya standartlarından taviz vermeden hizmet sunmaktadır.

Konusunda uzman bir kadroya sahip olan firmamız, teknolojik gelişmelere paralel olarak, sürekli yenilenen makine ekipmanlarıyla, gelişen teknolojik yenilikleri araştırıp, eğitime önem vererek, bilinçli bir sorumluluk anlayışı ile hizmet vermektedir. Hizmetin teknoloji üzerinde yoğunlaşmasına önem veren firmamız, müşteri odaklı hizmet anlayışını hedef alarak, sektörlerindeki uzun yıllara dayalı deneyimi ve referansları ile Türkiye'nin önde gelen firmaları arasında yerini almıştır.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan birinci fabrikasında, sac parça şekillendirme prosesleri gerçekleştirilmekte, beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinde dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen birçok firmasına, ürün tedariki sağlamaktadır. Sahip olduğu eğitimli ve yeniliğe açık ekibi, sektöründe gerekli olan tüm sertifikalara sahip oluşu, geniş makine parkı ve esnek üretim prosesleri, Enka Cıvata’yı bulunduğu bu sektörde, en önde gelen firmalardan birisi konumuna getirmiştir.

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yatırımı yeni tamamlanan ikinci üretim tesisinde, bağlantı elemanları üretimi ile beraber yine bu sektörde, dünyada en önde gelen firmaların, distribütörlükleri ile birçok sanayi kuruluşuna hizmet götürülmektedir Ürün çeşitliliği, tedarik, lojistik süreçleri, kaliteye verdiği önem ve yaptığı yeni makine parkı yatırımıyla, müşterileri tarafından bir tedarik noktasından ziyade, çözüm ortağı olarak değerlendirilmektedir.    

Yatırımı yapılan bu yeni tesisinde sürdürdüğü bir diğer faaliyet alanı ise; ülkemizde her geçen gün büyüyen ve gözde sektörlerden olan çekirdek kahve ve kahve makineleri organizasyonudur.

Enka Civata 2001 yılından bu yana dünyaca ünlü Egro Kahve makinelerinin Türkiye distribütörlüğünü de sürdürmektedir. Bu doğrultuda, dünyanın birçok yerindeki tarlalardan özenle seçilen kahve çekirdekleri ithal edilip modern ve teknolojik makinelerde, uzman ellerce hazırlanan proseslerle, özel olarak işlenip, kavrularak Türkiye’nin en fazla kahve tüketen gözde ve kaliteye önem veren tüketim noktalarına Egro Coffee markasıyla sunulmaktadır.

Enka Cıvata’nın, gıda alanında tüm faaliyetlerini sürdürdüğü, Egro markasıyla, zincirleşmesi planlanarak Gebze sanayi bölgesinde faaliyete geçirdiği Egro Cafe - Bistro - Restaurant ile  Dünya mutfağından bir çok farklı tadı bulabileceğiniz, muhteşem lezzetlerin yanı sıra, dekorasyon ve mimarisi ile kısa zamanda bulunduğu bölgenin en fazla konuşulan ve tercih edilen noktalarından biri olmuştur. İçerisinde bulundurduğu özel toplantı odasıyla, toplantı organize etmek isteyenler için fark yaratmaktadır.  

1987’den beri hedefimiz çevreye duyarlı, katma değeri yüksek ürünlerle “EN-KAlite”